Archive

Archive for the ‘مطالب اصلی’ Category

۵ درصد تا ۵ سال: پاداش عزادار کردن میلیون ها ایرانی به خاطر واکسن برکت

شهریور ۱۱م, ۱۴۰۱ No comments

30 مرداد ۱۴۰۱ روزنامه واشینگتن پست در گزارشی مفصل به تخلفات در جریان ساخت و عرضه واکسن کرونا پرداخت. از جمله اینکه ایین واکسن بدون طی مراحل و آزمایش های رایج به بازار عرضه شده است. اما چه کسی این واکسن را به اصطلاح «کشف» کرده و در ازای این کشف چه چیزی به او رسیده است؟

ضا عالی زاده، مدعی کشف واکسن کرونا- برکت

ضا عالی زاده، مدعی کشف واکسن کرونا- برکت

کاشف این واکسن که در ممنوعیت واردات واکسن های رایج بین المللی توانست در ایران عرضه شود و برای عرضه دن و نمایش خودکفایی جان هزاران ایرانی را گرفت، فردی به نام «رضا عالیزاده» است.

او فارغ التحصیل دانشگاه تربیت مدرس در رشته بیوشیمی است. در اسناد مالی شرکت دارویی شفا فارمد مربوط به سال مالی منتهی به ۳۰ آذر ۱۳۹۹، صفحه ۱۸ در توضیح مبالغ پیش پرداخت سرمایه ای بند دوم آمده تا ۵ سال، ۵ درصد از فروش واکسن برکت به حساب رضا عالی زاده پرداخت خواهد شد.

 

 

این ۵ درصد و ۵ سال از کجا آمده؟ یعنی بر اساس چه عرف و محاسبه ای بوده است؟ مشخص نیست! مبلغ دقیق  آن چقدر خواهد بود؟ مشخص نیست! اما بررسی پروژه های مشابه جالب است. این مقاله نشان میدهد موسسه NIH که موسسه عظیم تحقیقاتی در زمینه دارویی امریکاست در ازای انتقال دانش فنی یا همان لایسنس دادن به شرکت های دارویی حدودا ۳٫۳ درصد دریافت میکند. نکته آنکه این ۳٫۳ درصد سهم کل موسسه عظیمی مثل NIH است و قاعدا به کاشف محصول رقم بسیار کمتری میرسد.

همزمان با اوجگیری کرونا در ایران و ممنوعیت واردات واکسن های خارجی به کشور، شرکت «مادر تخصصی سلامت پایا سینا» که یکی از هلدینگ های زیر مجموعه بنیاد مستضعفان است، هیات مدیره خود را تغییر داد. در هیات مدیره جدید، «رضا عالیزاده» به کد ملی «۱۴۶۶۵۷۴۵۸۵» به نمایندگی از «بنیاد علوی» – که همان بنیاد پهلوی سابق است که پس از انقلاب مصادره و به بنیاد مستضعفان رسید – رئیس هیات مدیره این هلدینگ شده است. +

آیا این رضا عالی زاده همان به اصطلاح «کاشف» واکسن برکت است؟ مشخص نیست، اما آنچه مشخص است اینکه تا ۵ سال ۵ درصد از فروش واکسن برکت که عمدتا به صورت انحصاری و اجباری توسط دولت از ستاد اجرائی خریده میشود، به جیب او خواهد رفت. رقمی که در شرایط ممنوعیت واردات واکسن کرونا و به قیمت جان هزاران انسان و داغ دار شدن میلیون ها خانواده تامین شده است.

 

 

اسناد هشدار یکسال قبل مهندس ناظر متروپل که از سوی شهرداری آبادان نادیده گرفته شده

خرداد ۳م, ۱۴۰۱ No comments

در موضع ریزش ساختمان متروپل آبادان، این اسناد به دستم رسیده که نشان میدهد ناظر پروژه بیش از یک سال در مکاتبات رسمی نسبت به شرایط بحرانی پروژه متروپل هشدار داده، اما مسئولان شهرداری این اخطار ها را نادیده گرفته و در سند چهارم ادامه کار صاحب پروژه را بلامانع اعلام کردند.

پ ن: من درباره ابعاد فنی موضوع تخصص خاصی ندارم تنها این اسناد را جهت استفاده همکاران منتشر کردم.

سند اول (16 ماه قبل)به تاریخ 30 دیماه 1399، ناظر صراحتا نسبت به وجود ترک و کمانش در بنا به دلیل اضافه کردن 3 طبقه مازاد هشدار داره.

سند اول (۱۶ ماه قبل)به تاریخ ۳۰ دیماه ۱۳۹۹، ناظر صراحتا نسبت به وجود ترک و کمانش در بنا به دلیل اضافه کردن ۳ طبقه مازاد هشدار داره.

سند دوم

سند دوم

 

سند سوم: ماه قبل ، (مورخ هفته اول اردیبهشت امسال) ناظر مجددا نسبت به وضعیت بحرانی ساختمان هشدار داده و خواهان توقف فوری پروژه شده

سند سوم: ماه قبل ، (مورخ هفته اول اردیبهشت امسال) ناظر مجددا نسبت به وضعیت بحرانی ساختمان هشدار داده و خواهان توقف فوری پروژه شده

 

سند چهارم: با وجود تمام این اخطار ها، این نامه رسمی نشان میدهد شهرداری آبادان جلوی پروژه را نگرفته است.

سند چهارم: با وجود تمام این اخطار ها، این نامه رسمی نشان میدهد شهرداری آبادان جلوی پروژه را نگرفته است.

 

مشخصات منبع خبر محفوظ

 

 

انجمن نشان سپاری با موسسانی نشان دار!

شهریور ۱۹م, ۱۴۰۰ ۱ comment

نهم خرداد امسال، انجمنی عجیب تشکیل شده به نام «انجمن نشان سپاری ایران» موضوع فعالیت انجمن، کلیشه ای و شعار زده ست و چیز عجیبی نیست: «فرهنگ سازی در راستای پیاده سازی سیاست های اقتصاد مقاومتی با تکیه بر درون زایی و برون نگری، با بهره مندی از ظرفیت های جوانان و قشر تحصیل کرده در جهت تولد و تقویت کسب و کارهای داخلی» اما موسسان آن قابل توجه هستند

* هم اکنون در این شرکت ها مسئولیتی ندارد

* هم اکنون در این شرکت ها مسئولیتی ندارد

 

مهدی غضنفری

هم اکنون رئیس مدرسه حکمرانی است و هر از چندی در رسانه حضور دارد. او از سال ۸۴ تا ۸۸ معاون وزیر بازرگانی و رئیس کل سازمان توسعه تجارت در دولت اول احمدی نژاد بود.

 

 

 

بعد از ۸۸ تا سال ۹۰ وزیر بازرگانی دولت دوم احمدی نژاد شد و پس از آن با ادغام وزارت خانه ها، تا سال ۱۳۹۲، اولین وزیر صمت بود.

پس از پایان دولت احمدی نژاد  از سال ۹۲ تا ۹۵ رئیس هیات مدیره شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران، وابسته به ستاد اجرائی شد، همزمان از ۹۲ تا ۹۳  رئیس هیات مدیره شرکت توسعه اعتماد مبین وابسته به ستاد اجرائی نیز بود.

از سال ۱۳۹۷ هم ریاست مدرسه حکمرانی را عهده دار است.

 

یونس ژائله

صاحب مجموعه شیرین عسل است. از او با عنوان ابربدهکار بانکی هم یاد میشود و البته این پایان اتهامات او نیست؛ او خریدار پر حاشیه کشت وصنعت مغان بود. در سال ۱۳۹۹، ماجرای این واگذاری به وزارت اطلاعات و قوه قضائیه کشید و رئیسی، رئیس وقت قوه قضائیه نیز نسبت به آن واکنش نشان داد. +

ژائله میهمان پر و پا قرص برنامه پایش است. مانند سایر بدهکاران بانکی، هربار که بابت تخلفاتشان به آنها فشار بیاید یا بانک بدهی اش را طلب کند، این برنامه تریبونی برای آنها میشود تا با چنگ زدن به دامن تولید ملی و اشتغال، پرد و خاکی کنند!

در اینجا مجری برنامه مشغول معرفی ژائله در یکی از برنامه های پایش است.

 

 

بازهم حاجی دیانی

درباره حاجی دیانی و مجموعه انتخاب، قاچاق لوازم خانگی و … پیشتر نوشتم که میتوانید اینجا و اینجا بخوانید، اما خلاصه ماجرا: دیانی یک دهه پنجاهی است که طی کردن پله های ترقی در سیستم را خوب میدانست. اول به حوزه رفت و ظاهرا لباس هم پوشید، اما بعد روحانیت را رها کرد و وارد بازار لوازم خانگی شد. شایعاتی وجود دارد که او داماد قرائتی، خطیب مشهور است. به هر حال او با راه اندازی کارخانه انتخاب کارش را شروع میکند، بعد مدعی خرید کارخانه ورشکسته دوو شد – تمام محصولاتی که با برند دوو در ایران تولید میشود در کارخانه های او تولید میشوند! در واقع دوو های بازار ایران، همان اسنواهایی هستند که رویشان مارک دوو خورده!

دیانی با تلویزیون رابطه خوب اقتصادی برقرار کرده و در همه شبکه ها خودش، محصولاتش یا روابط عمومی اش «حمیدرضا غزنوی» حضور دارند.

مدتی هم برنامه خندوانه و رامبد جوان محصولات او را در کمپین تبلیغاتی استثنوایی تبلیغ میکردند. دیانی هم در پایش حضور دارد و مثل ژائله هربار به او فشاری بیاید، در برنامه پایش از او بابت کارآفرینی تشکر میشود! او که همواره با بانک ها در جنگ است مدتی هم در پی اخذ مجوز تصاحب بانک مهر اقتصاد از ستاد مشترک نیروهای مسلح بود که با فرمان رهبر برای خروج نظامی ها از بانک داری کلا منتفی شد.

اگرچه دیانی لباس روحانیتش را در آورده، اما همچنان هر سال محرم کارگرانش را به خط میکند و برای آنها روضه میخواند. انصافا هم ربط دادن دشت کربلا به تولید یخچال کار اسانی نیست. این فیلم از آخرین روضه خوانی های اوست.

 

 

 

او پیش از این خط تولید یخچال حاج قاسم سلیمانی را هم راه اندازی کرده بود در این تصویر غزنوی، عضو دیگر موسس انجمن نشان سپاری هم مشاهده میشود.

Annotation 2021-09-10 164804

 

او کار خود را به عنوان مدیر روابط عمومی گروه انتخاب آغاز کرد و رفته رفته به مباشر حاجی دیانی بدل شد. در سال های اخیر نیز در برخی از شرکت های حاجی دیانی صندلی هیات مدیره دریافت کرده و به نمایندگی از دیانی در برخی تشکل ها هم حضور دارد.  در بسیاری از مواقع هم در گفتگوهای خبری تلویزیون حضور دارد. ، این فیلم را ببینید از جدال رئیس اتحادیه لوازم خانگی و غزنوی