Archive

Archive for September, 2021

انجمن نشان سپاری با موسسانی نشان دار!

شهریور ۱۹م, ۱۴۰۰ ۱ comment

نهم خرداد امسال، انجمنی عجیب تشکیل شده به نام «انجمن نشان سپاری ایران» موضوع فعالیت انجمن، کلیشه ای و شعار زده ست و چیز عجیبی نیست: «فرهنگ سازی در راستای پیاده سازی سیاست های اقتصاد مقاومتی با تکیه بر درون زایی و برون نگری، با بهره مندی از ظرفیت های جوانان و قشر تحصیل کرده در جهت تولد و تقویت کسب و کارهای داخلی» اما موسسان آن قابل توجه هستند

* هم اکنون در این شرکت ها مسئولیتی ندارد

* هم اکنون در این شرکت ها مسئولیتی ندارد

 

مهدی غضنفری

هم اکنون رئیس مدرسه حکمرانی است و هر از چندی در رسانه حضور دارد. او از سال ۸۴ تا ۸۸ معاون وزیر بازرگانی و رئیس کل سازمان توسعه تجارت در دولت اول احمدی نژاد بود.

 

 

 

بعد از ۸۸ تا سال ۹۰ وزیر بازرگانی دولت دوم احمدی نژاد شد و پس از آن با ادغام وزارت خانه ها، تا سال ۱۳۹۲، اولین وزیر صمت بود.

پس از پایان دولت احمدی نژاد  از سال ۹۲ تا ۹۵ رئیس هیات مدیره شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران، وابسته به ستاد اجرائی شد، همزمان از ۹۲ تا ۹۳  رئیس هیات مدیره شرکت توسعه اعتماد مبین وابسته به ستاد اجرائی نیز بود.

از سال ۱۳۹۷ هم ریاست مدرسه حکمرانی را عهده دار است.

 

یونس ژائله

صاحب مجموعه شیرین عسل است. از او با عنوان ابربدهکار بانکی هم یاد میشود و البته این پایان اتهامات او نیست؛ او خریدار پر حاشیه کشت وصنعت مغان بود. در سال ۱۳۹۹، ماجرای این واگذاری به وزارت اطلاعات و قوه قضائیه کشید و رئیسی، رئیس وقت قوه قضائیه نیز نسبت به آن واکنش نشان داد. +

ژائله میهمان پر و پا قرص برنامه پایش است. مانند سایر بدهکاران بانکی، هربار که بابت تخلفاتشان به آنها فشار بیاید یا بانک بدهی اش را طلب کند، این برنامه تریبونی برای آنها میشود تا با چنگ زدن به دامن تولید ملی و اشتغال، پرد و خاکی کنند!

در اینجا مجری برنامه مشغول معرفی ژائله در یکی از برنامه های پایش است.

 

 

بازهم حاجی دیانی

درباره حاجی دیانی و مجموعه انتخاب، قاچاق لوازم خانگی و … پیشتر نوشتم که میتوانید اینجا و اینجا بخوانید، اما خلاصه ماجرا: دیانی یک دهه پنجاهی است که طی کردن پله های ترقی در سیستم را خوب میدانست. اول به حوزه رفت و ظاهرا لباس هم پوشید، اما بعد روحانیت را رها کرد و وارد بازار لوازم خانگی شد. شایعاتی وجود دارد که او داماد قرائتی، خطیب مشهور است. به هر حال او با راه اندازی کارخانه انتخاب کارش را شروع میکند، بعد مدعی خرید کارخانه ورشکسته دوو شد – تمام محصولاتی که با برند دوو در ایران تولید میشود در کارخانه های او تولید میشوند! در واقع دوو های بازار ایران، همان اسنواهایی هستند که رویشان مارک دوو خورده!

دیانی با تلویزیون رابطه خوب اقتصادی برقرار کرده و در همه شبکه ها خودش، محصولاتش یا روابط عمومی اش «حمیدرضا غزنوی» حضور دارند.

مدتی هم برنامه خندوانه و رامبد جوان محصولات او را در کمپین تبلیغاتی استثنوایی تبلیغ میکردند. دیانی هم در پایش حضور دارد و مثل ژائله هربار به او فشاری بیاید، در برنامه پایش از او بابت کارآفرینی تشکر میشود! او که همواره با بانک ها در جنگ است مدتی هم در پی اخذ مجوز تصاحب بانک مهر اقتصاد از ستاد مشترک نیروهای مسلح بود که با فرمان رهبر برای خروج نظامی ها از بانک داری کلا منتفی شد.

اگرچه دیانی لباس روحانیتش را در آورده، اما همچنان هر سال محرم کارگرانش را به خط میکند و برای آنها روضه میخواند. انصافا هم ربط دادن دشت کربلا به تولید یخچال کار اسانی نیست. این فیلم از آخرین روضه خوانی های اوست.

 

 

 

او پیش از این خط تولید یخچال حاج قاسم سلیمانی را هم راه اندازی کرده بود در این تصویر غزنوی، عضو دیگر موسس انجمن نشان سپاری هم مشاهده میشود.

Annotation 2021-09-10 164804

 

او کار خود را به عنوان مدیر روابط عمومی گروه انتخاب آغاز کرد و رفته رفته به مباشر حاجی دیانی بدل شد. در سال های اخیر نیز در برخی از شرکت های حاجی دیانی صندلی هیات مدیره دریافت کرده و به نمایندگی از دیانی در برخی تشکل ها هم حضور دارد.  در بسیاری از مواقع هم در گفتگوهای خبری تلویزیون حضور دارد. ، این فیلم را ببینید از جدال رئیس اتحادیه لوازم خانگی و غزنوی